kto to jest

Go down

kto to jest

Pisanie  Admin on Czw Sty 10, 2013 8:48 pm

Trudno dziś rozróżnić kto w Polsce jest prawicą. Czytam w wielu gazetach od GW począwszy o jakichś innych mediach prawicowych, prawicy lub prawicowcach. także mówią a jakiejś prawicy. A czymże są oni sami jeśli nie klarownej wody prawicą, nieco inną od tej konserwatywno kościelnej, ale czuć ją z daleka. Mówią o jakimś centrum. Co to w Polsce jest? Tylko inny język w pyskowaniu, kalumniach lub złorzeczeniach. Za wyjątkiem niszowego doskonałego PRZEGLĄDU wszystkie media papierowe lub elektroniczne są prawicowe. Władza jest prawicowa. Sejm jest prawicowy i życie jest prawicowe podbudowane skrajnie reakcyjną doktryną neoliberalną. Passent także jest prawicowy. I szkoda sobie zawracać głowę detalami. Można natomiast mówić o liberalizmie i jego szczególnych cechach w Polsce zniekształconych. Sytuacja go całkowicie przerosła. Nie miał zadnej wizji, ani pojecia o nowoczesnym systemie podatkowym, lub rozwoju przez inwestycje w nauke i edukację, wiec stał sie marionetką Sachsa , Liptona i Sorosa. Zamiast zrestrukturyzować polską gospodarkę jak choćby Klaus, zdemolował ją do stanu prawie kolonialnego. Przejął najgorsze wzory z Ameryki Południowej. W dodatku w swej nieprawdopodobnej pysze i zarozumiałości sądzi że jest drugim Erhardem i doprowadził nas do Ziemi Obiecanej neoliberalizmu. Straszy nas Białorusią, daje nam jako przykład do nasladowania żałosną Pribałtykę, a Polska w Unii nadal jest kopciuszkiem na poziomie Bułgarii i Rumunii. I jeszcze jedno: nigdy nie było finansowej „dziury Bauca” – była dziura Balcerowicza !

Admin
Admin

Liczba postów : 42
Join date : 10/01/2013

Zobacz profil autora http://klimaty.liberte.tv

Powrót do góry Go down

Re: kto to jest

Pisanie  Admin on Czw Sty 10, 2013 9:14 pm

Dziś Grecy, aby zaadoptować się do narzuconego przez nordyków zaciskania pasa część gospodarki przetworzyli w wymianę barterową. Gospodarka towarowo-pieniężna ma rozbudowane formy opisu i sterowania, jak choćby finansującą inicjatywy gospodarcze giełdę. Ale wymiana barterowa nie jest objęta ewidencją owocująca statystycznie uchwytnym produktem krajowym brutto lub produktem narodowym brutto.
Jeszcze przed gomułkowskim oddechem wieś polska mało chleba kupowala w sklepie Gminnej Spółdzielni. Sąsiedzi dzielili sie wyjętym z pieca chlebem i rozsadą sałaty. W tym tygodniu my, za tydzień oni. Nie było wyspecjalizowanego właściciela kombajnu żniwnego, a gromadka na koszonym łanie nie była rodziną, lecz zespołem niby-szarwarkowym.Zaś polska prawica od góry do dołu żyje wartościami, chrześcijańskimi oczywiście. Różne „polityki jagiellońskie” i „kondominia” to zasłony dymne. Prawicy chodzi o utrzymanie konserwatywnej reduty w Polsce, a nawet jej poszerzenie, np. o całkowity zakaza aborcji, itd. Mówią – my szanujemy wasze liberalne i lewackie wartości, a jakże, ale skoro Bóg powiedział – tak i siak, to my nie mamy wyjścia jak tego bronić do ostatniej kropli krwi. My walczymy o Odkupienie Polski, czyli o odizolowanie od grzesznej Europy i od dzikiej Azji, pardon – Rosji. Wojna idzie na dwa fronty. Jeśli Polska padnie, jeśli znów zostanie rozdrapana, to trudno, wszak mesjańska misja się dopełni, na krzyżu znów zawiśnie ten, kto na to zasłużył, a w międzyczasie kościół pod jarzmem zadba o przetrwanie polskości – taką narrację serwują prawicowcy: sobie i nam – jeśli chce nam się wsłuchiwać w te majaczenia.
To o co jest zgłaszane jako zarzut środowisku Polskiego Stronnictwa Ludowego, to forma samopomocy chłopskiej. Jednym z decydujących kryteriów przyjęcia na stanowisko woźnej w szkole gminnej jest członkowstwo jej i jej męża w PSL. Jest wiele form eliminacji państwa z wymiany towarów i usług w Polsce. Nagminnie nie formalizuje się umowy o pracę opiekunki dzieci oraz wynajmoania mieszkań. Skutkuje to takimi osobliwościami, że 1/3 Warszawiaków płaci podatki gdzie indziej. A auto rejestruje się na prowincji, bo stolicy jest drożej.

Admin
Admin

Liczba postów : 42
Join date : 10/01/2013

Zobacz profil autora http://klimaty.liberte.tv

Powrót do góry Go down

Re: kto to jest

Pisanie  Admin on Czw Sty 10, 2013 9:15 pm

Po pierwsze – jeszcze bardziej rozmywasz pojęcie „prawicy” i tak rozmyte w polskim slangu politycznym, a po drugie twierdzę, że Przegląd nie jest doskonały (i może właśnie dlatego niszowy), bo „na bezrybiu i rak ryba”.
Lewicowe Zdanie jest tym bardziej niszowe, że to miesięcznik, a elektroniczna Krytyka Polityczna owej niszowości nie nadrabia/odrabia. Jest – mimo swoich klubów na terenie Polski i ciekawych pomyslów – za mało dynamiczna i ofensywna.
Wszystkie te skromne, nie tylko liczebnie, media lewicowe nie są w stanie „pociągnąć” lewej strony, bo – niestety – bardzo ona słabiutka, a Miller nie jest w stanie jej odrodzić. Nad czym zresztą ubolewam, bo brak silnej „lewej nogi” wyraźnie Polsce nie służy.Ameryka jest oczywiście ważna dla świata (w tym Polski), ponieważ stamtąd przyszedł kryzys finansowy i tylko tam można mieć on swój koniec, ale najpierw Stany muszą spłacić długi, a na to się nie zanosi (wystarczy przeczytać twój komentarz).
Jest jednak pewna nadzieja dla naszej gospodarki, bo nareszcie po 22 latach idiotycznej wiary w niewidzialną rękę rynku, rząd postanowił ją stymulować, na początek poprzez BGK.
Dobrze by było, gdybyśmy porzucili etykietki ekonomi prawicowej i lewicowej, a pomyśleli o tej, która sprawdziła się i sprawdza w konkretnych miejscach, bo ja coraz częściej mam wrażenie, że obrońcy neoliberalizmu zachowują się podobnie jak komuniści, którym nie wyszło, ponieważ ludzie pono nie dorośli do tej wzniosłej idei. Ileż to ja się nasłuchałem bajań, że Gierkowi nie wyszło, bo ludzie się polenili, nie realizowali recept kolejnych zajazdów partii, czy coś tak. Balcerowicz też baja, że tym wszystkim nieudacznikom nie powiodło się z powodu ich wrodzonego lenistwa, wszak on stworzył wszystkim równe warunki.

Admin
Admin

Liczba postów : 42
Join date : 10/01/2013

Zobacz profil autora http://klimaty.liberte.tv

Powrót do góry Go down

Re: kto to jest

Pisanie  Admin on Czw Sty 10, 2013 9:15 pm

Co za bezczelność prawicowa! Jak do tego można było w ogóle dopuścić? To niepojęte! Dlaczego nie wzoruje się na premierze Tusku-Musiszu? Nasz premier to musi robić, do czego go przymusi niezależny od rządu i Watykanu tygodnik ‘Polityka’, błyskawicznie reaguje na propozycje W. Putina podsuwającego mu najlepsze dla Polski propozycje prawne w sprawie smoleńskiej, pilnie i z oddaniem wsłuchuje się w głosy najsilniejszych w sprawie ACTA, liczy się z agencjami rankingowymi, pieczołowicie stosuje się do dyrektyw płynących z Brukseli (jeżeli nie dotyczą kreatywnej księgowości budżetowej), zatańczy jak mu zagra na fisharmonii parafialnej córka pastora Angela Merkel, liczy się z opozycją biłgorajską i Hajdarowiczowską, studiuje talmud, żeby dogadać się jakoś z rabinem Szudrichem, tylko przed księżmi nie klęka. Krótko mówiąc – europejski mąż stanu zniewolonego.Gdy czytam takie rozważania, to zadaję sobie pytanie, czym jest prawica. Zwłaszcza w Polsce, skoro u nas rzekomo geje, lesbijki i ekolodzy wygrywają. Otóż nie wygrywają, a środowiska nawet uchodzące za ‘lewicowe’ są do nich nastawione, jeśli nie wrogo, to przynajmniej kpiarsko. A to świadczy o tym, że Polska jest prawicowa, w tym — nawet polska lewica jest prawicowa. (Wystarczy porównać SLD z partiami socjaldemokratycznymi na Zachodzie — bardzo często było bliższe w poglądach zachodnim chadekom niż socjaldemokratom.)

Admin
Admin

Liczba postów : 42
Join date : 10/01/2013

Zobacz profil autora http://klimaty.liberte.tv

Powrót do góry Go down

Re: kto to jest

Pisanie  Admin on Czw Sty 10, 2013 9:17 pm

Dane PKW wskazują, że PiS ma przewagę wśród ludzi słabo wykształconych i mieszkających w małych miejscowościach, głównie w dawnym zaborze rosyjskim. Taki statyczny elektorat łatwo zdania nie zmienia, tym bardziej że PiS ma pełne poparcie Kościoła. Prof. Makowski ogłasza smierć prawicy przedwcześnie.
Nie zgadzam sie też, że paranoja zamachowa przeszkadza temu środowisku. Wręcz przeciwnie, ten mit ma wielorakie działanie: zwiera szeregi w obliczu wielu porażek od 5 lat, przywiązuje elity do wodza, działa jak trucizna osłabiająca przeciwnika, a na dodatek przekłada sie na realne wpływy, bo media grające na tym micie notuja zyski.Tusk, kwestionując rosyjski raport z katastrofy, stanął po stronie i dał zielone światło kontestatorom tego wypadku. Tusk próbował wielokrotnie przebić Kaczyńskiego w „byciu prawdziwym Polakiem” i to był jeden z przykładów na to.
Czynnie przyczynił się do tego co mamy teraz.
Później pozwalał oszołomom, czy kibolom szaleć bezprawnie po ulicach, czy urządzać jakieś pikiety i nigdy żaden z nich nie odpowiedział przed sądem za ostentacyjne łamanie prawa. (a przynajmniej nie został skazany)
A wszystko to:”żeby nie zadrażniać”. Naiwnie sądzili, że zostanie to docenione!
Także, żeby nie zadrażniać, pozwalano oszołomom robić wodę z mózgów obywateli poprzez wmawianie im idiotyzmów na temat rzekomego zamachu. Milczenie, przeważnie, jest odbierane jako przyznanie się do winy. Chcieli dobrze, a teraz prawie nic już nie dzieli ich od oficjalnego oskarżenia o zamordowanie prawie 100 osób.
Żadna ustawa nie została uchwalona przez sejm, jeśli tylko znalazł się biskup, który postraszył naszych prawodawców anatemą. De facto to prawica z klerem decydują jakie prawa będą obowiązywać w IIIRP. Pytanie, kto tak naprawdę rządzi, jest jak najbardziej zasadne.
Mógłbym wymieniać dalej, lecz tylko skonkluduję: prawicowcy powinni ołtarzyki Tuskowi stawiać i się o niego modlić; gdyby Tusk był facetem z jajami to o nich mało by kto słyszał. To ich dobroczyńca.

Admin
Admin

Liczba postów : 42
Join date : 10/01/2013

Zobacz profil autora http://klimaty.liberte.tv

Powrót do góry Go down

Re: kto to jest

Pisanie  Admin on Czw Sty 10, 2013 9:18 pm

Gdyby oceniać wpływy lewicy na gruncie polskim i szanse na ich rozszerzanie, to główną przeszkodą na tej drodze jest niewątpliwie specyfika tzw. elektoratu. Wojowanie lewicy z krzyżami, kościołem, klerem, Watykanem, podobnie jak nachalna walka ideologiczna na froncie genderowym i obyczajowym, odbierają polskiej lewicy jakiekolwiek szanse znalezienia zrozumienia tych poczynań wsród tradycyjnie gdzie indziej lewicowego elektoratu: ludzi biednych, pozbawionych pracy, wykluczonych, chorych – z rożnych wzgledów nastawionych na oczekiwanie pomocy ze strony państwa.
Tak się bowiem składa, że rekrutują się oni z tych środowisk i regionów, gdzie niezamozność i odczucie wykluczenia zwiazane jest mocno z przywiazaniem do tradycji i obyczajowości, którą lewica zawzięcie zwalcza. W ten sposób typowo lewicowa część elektoratu skłonna jest upatrywać swych reprezentantów wszędzie, tylko nie na lewicy.Potrafię zrozumieć, że dla celów procesowych prokuraturze nie wystarcza odczyt detektora. Muszą odbyć się dasze badania próbek. W niczym nie zmienia to jednak faktu, że red. Gmyz oparł publikację na prawdziwych informacjach, potwierdzonych wczoraj przez płk. Artymiaka, a płk. szeląg wtedy łamał sobie język, bty tę prawdę zataić przed opinią publiczną.
Do tego, by odebrane informacje przekazać w formie bardzo ogólnej publikacji, jak uczynił to red. Gmyz, nie trzeba być żadnym specjalistą. Wystarczy kierować się zaufaniem do żródeł pozyskanych informacji. W publikacji autorstwa C. Gmyza „Trotyl na…” nie było ani wzmianki na temat wybuchów, ani tym bardziej sugestii o zamachu. To wszystko jest całkowicie bezpodstawnie dopisywane do tamtej publikacji przez jedną stronę, obstającą wytrwale przy oficjalnej wersji.
Lewicy polskiej pozostają zadowoleni z siebie celebryci, spora część artystów i ludzi wolnych zawodów, biznesmeni okrągłostołowej prowieniencji i ta cała postkomusza masa zawiedzionych i wystraszonych bylych aparatczyków partyjnych i pracowników PRL-owskich spec-służb, których przywilejów, spokoju sumień i bezpieczeństwa socjalnego lewica polska broni zaciekle.

Admin
Admin

Liczba postów : 42
Join date : 10/01/2013

Zobacz profil autora http://klimaty.liberte.tv

Powrót do góry Go down

Re: kto to jest

Pisanie  Admin on Czw Sty 10, 2013 9:19 pm

„Państwo uznawane dotychczas za lokomotywę gospodarczą, nie ma już więcej pary … Polska, jedyne państwo UE , które bez recesji przeszło światową flautę gospodarczą w 2009 roku, prawdopodobnie teraz straci swój impet…Waldemar Pawlak, były minister gospodarki, oczekuje od premiera osobistego zajęcia się sprawą eksploatacji gazu łupkowego”- pisze „Handelsblatt”. Niemiecki dziennik podaje za „Rzeczpospolitą”, że koncern EXXON negocjuje z największym polskim dostawcą gazu PKN Orlen warunki odsprzedaży dalszych koncesji na wydobycie gazu w Polsce. Niemiecka gazeta tak komentuje ten nieoczekiwany brak zainteresowania wielkich koncernów: „To największe wschodnioeuropejskie państwo poważnie bierze pod uwagę ten niekonwencjonalny i kontrowersyjny sposób pozyskiwania gazu, aby wyeliminować silne uzależnienie od gazu dostarczanego z Rosji.
A tymczasem sytuacja wygląda tak, że po amerykańskim koncernie Exxon Mobile, teraz kanadyjska firma Talisman wycofała swój sprzęt wiertniczy z Polski, wobec czego także Polska musi zrewidować swoje nadzieje związane z boomem gazowym”- koniec cytatu.
Emocje, jakie polskie media wywołaly, zapowiadając „nieprzebrane” zasoby polskiego gazu ukrytego w łupkach, dotykają bardzo czułej struny polskiego chciejstwa, które jest naturalną cechą natury ludzkiej. Nasze chciejstwo bardzo łatwo wymyka się spod kontroli chłodnego rozumu i wtedy otrzeźwienie bywa bardzo przykrym przeżyciem.
Gazową „transakcję stulecia” wartości 1 miliarda dolarów między hiszpańskim koncernem Gas Naturals Fenosa i ukraińską Agencją
ds. Inwestycji w sprawie budowy zakładów skraplania gazu podpisał oszust, kawalarz i fantasta, Jordi Sarda Bonvehi – informuje brytyjski „Guardian”. Koncern hiszpański nic nie wiedział o „swoim” przedstawicielu. W uroczystości podpisania kontraktu z kawalarzem uczestniczył ukraiński premier Mykoła Azarow. Szef ukraińskiej agencji ds.Inwestycji, nazwał „dniem energetycznej niepodległości Ukrainy” ten dzień, w którym agencja podpisała umowę z Bonvehim.
Tak wyglądają wpadki nasze i naszych sąsiadów w zetknięciu z bezwzględną rzeczywistością. Skala przekrętów finansowych w wydaniu własnych i importowanych cwaniaków przerosła wyobraźnię naiwnych obywateli.
Paweł Lisicki, były naczelny redaktor „Uważam Rze”, powiedział we „Wprost”, że Jan Godłowski, najbliższy współpracownik właściciela tygodnika „Uważam Rze”, złożył mu propozycję odkupienia tygodnika. Dwa dni później, Lisicki, naczelny „Uważam Rze”, został zwolniony.
„Propozycja była bardzo serio…Odpowiedziałem, że to dobrze, bo jestem zwolennikiem spokojnego załatwienia spraw. Oczywiście dodałem, że potrzebuję czasu, bo nie mam pod ręką kilku czy kilkunastu milionów i że spróbuję taką sumę zebrać” -cytuje Lisickiego „Wprost”.
Dwa dni później przestał być redaktorem naczelnym tygodnika „Uważam Rze”.
Jak wynika z informacji portalu Wyborcza.biz i „Gazety Wyborczej”. Kolejny, działający w Polsce parabank „Perfect Trade”, ma kłopoty z wypłacalnością. Firma zapewniała, że ma udziały w kopalni złota, mimo tego trafiła na listę ostrzeżeń prowadzoną przez Komisję Nadzoru Finansowego.
Czy dobrze jest, czy jest źle w Polsce ? Kogo słuchać, co czytać , co oglądać ? Czy liczba afer mieści się w granicach normy? Czy liczba emigrujących z Polski młodych ludzi przekroczyła bezpieczną barierę?
Czy dwucyfrowa liczba bezrobotnych jest na stałe wpisana w historię upadku państw europejskich w XXI wieku?Nie znam tego przysłowia o krowie, ale dla mnie łąka to łąka, a pastwisko to pastwisko.
2. Nie słuchałem rozmowy z Balcerowiczem w TOK FM nawet do połowy: podałem jego odwieczną postawę jako ilustrację osoby o poglądach wolnorynkowych i nie opiekuńczych, jednocześnie nie prokościelnych (jest to z grubsza moja pozycja w tutejszych dyskusjach) … a tu atak na jego życiorys polityczno-reformatorski się wywiązał – ilustracja sprzeczności poglądów?
3. Zgadzam się ze wszystkimi poglądami Balcerowicza na ekonomię jakie znam, czasem nie pasuje mi forma wyłożenia. Oraz uważam, że był on realizatorem zdrowego reformatorskiego planu grupy polskich ekonomistów wspartych w tych poglądach z zagranicy i Plan Balcerowicza pchnął polską gospodarkę na ścieżkę zdecydowanie najszybszego wzrostu ze wszystkich krajów b. systemu sowieckiego – kto tego nie rozumie, nie dostrzegł, lub nie doczytał, ten trąba.
4. Z absolwentem nie ma dyskusji w tych sprawach, bo jego najwyższym celem jest zdyskredytowanie, żeby nie powiedzieć totalne w ziemię wdeptanie Balcerowicza w glebę poprzez podawania bzdurnie nieprawdziwych faktów, aby broń boże jego SŁUSZNE uwagi i propozycje na obecne tematy nie ujrzały światła dziennego. Chorobliwa mania.
5. Życzyłbym wielu blogowiczom z absolwentem włącznie takiej tragiczności ich postaci jaką osiągnął Balcerowicz.
6. Ameryka jest ważna stamtąd przyszedł kryzys finansowy najpierw Stany muszą spłacić długi
Obecne uzależnienie ekonomiczne Europy od Ameryki jest zadziwiające. Wszak kryzys unijny jest jeszcze głębszy. Może wreszcie powodzenie gospodarki Niemiec przestanie zależeć od zaciagania długów w USA, w Grecji i jeszcze kilku krajach. Mam nadzieję, że Polska nie wpadnie w tę pułapkę.
7. Inni ekonomiści już dawno zrewidowali swoje poglądy …
To znaczy na jakie? Na neokeynesowskie, na wyższość państwa opiekuńczego? Chyba nie sądzisz, że kryzys finansowy jest kreacją banków inwestycyjnych z Manhattanu i londyńskiego City? Z resztą, każda jak anioł dzieweczka przedzie swoją nić.

Admin
Admin

Liczba postów : 42
Join date : 10/01/2013

Zobacz profil autora http://klimaty.liberte.tv

Powrót do góry Go down

Re: kto to jest

Pisanie  Admin on Sob Lut 16, 2013 8:39 pm

niestety dochodzę do wniosku po waszych dyskusjach iż z zakładaniem kolektorów jest tak samo jak z zakładaniem instalacji autogaz w samochodach.
I zgodzę się faktycznie z kolegą Savio iż w jego przypadku instalacja jest zupełnie nie opłacalna, to tak jakbyśmy chcieli założyć gaz do malucha, którym jeździmy dwa razy w tygodniu po zakupy i raz do kościoła. Natomiast w innych przypadkach gdzie zużycie jest znacznie większe instalacja jak najbardziej ma rację bytu i jest opłacalna.

(Wracając do przykładu gazu w samochodzie, mój samochód 3.8ltr spala 12 ltr beznyny/100 km, zainstalowałem gaz którego średnio spala 14-15 ltr, jeżdżę około 50tysięcy km rocznie, instalacja w moim przypadku zwróciła się po 4 miesiącach)

Admin
Admin

Liczba postów : 42
Join date : 10/01/2013

Zobacz profil autora http://klimaty.liberte.tv

Powrót do góry Go down

Re: kto to jest

Pisanie  Admin on Pon Mar 25, 2013 6:47 pm

Wiosna kalendarzowa już za chwilę, a za oknem zima. Marzec zimniejszy od stycznia. Podobno większe odstępstwa od normy zdarzały się w przeszłości. Na obrazach wielkich mistrzów malarstwa holenderskiego uwieczniono tak srogie zimy w Holandii, jakich obecnie się nie spotyka w tej części Europy. Na niebie obserwujemy komety, a na ziemi wojny i przedłużający się kryzys ekonomiczny. Atmosfera polityczna się zagęszcza, a niepokój rośnie. Przez Polskę przechodzi dreszcz protestów związkowych, który zapowiada gorączkę i chorobę planowanych strajków. Padają ostre słowa wyrażające zniecierpliwienie Polaków, zwalnianych z pracy lub pracujących na umowach śmieciowych.
Zjazd Platformy Oburzonych w Stoczni Gdańskiej jest komentowany w mediach przez celebrytów politycznych, najczęściej bez obecności Oburzonych. Politycy koalicji próbują te protesty ośmieszyć lub bagatelizować, a politycy opozycji wykorzystują je do wyrażania solidarności ze sfrustrowanym społeczeństwem. Ten medialny „dialog” wypełnia czas antenowy, a problemy pozostają, ponieważ ich rozwiązanie przerasta możliwości decyzyjne kraju będącego pionkiem na szachownicy europejskiej. Gracze poruszający takimi skromnymi figurami, mają poważniejsze problemy w krajach takich jak Hiszpania, Portugalia, Cypr czy Bułgaria.
Czy polskie problemy „dorosną” do tamtych dramatów, to okaże się już w tym roku. Nie potrzeba być prorokiem, ani ekspertem warszawskich instytutów badających nastroje społeczne, żeby zauważyć wzrastające napięcie tej „liny”, utrzymującej sztuczną równowagę między chciejstwem rządu, a zniecierpliwieniem ludzi utrzymujących się z pracy rąk. Pokolenie dzieci wychowanych już w III RP zaczyna tracić cierpliwość. Kryzys ekonomiczny rodzi apatię, którą trudno leczyć gadaniem w telewizorze. Konsumpcyjny styl życia reklamowany przez lata w mediach zrodził problemy społeczne, które budzą największy niepokój. „Polska The Times” informuje czytelników o „Szokującej modzie wśród nastolatków. Robią z siebie męskie prostytutki! ”
Cytat z Wirtualnej Polski : ” Świat idzie jednak w złym kierunku. Pozbawiona wszelkich zasad młodzież nie widzi nic złego w prostytuowaniu się za iPada czy za drogą komórkę. Co więcej, prostytucja nie jest już zawodem kojarzonym głównie z płcią piękną. Męska prostytucja na Śląsku jest wręcz plagą. Jak donosi „Polska The Times”, wśród tych, którzy sprzedają ciało za pieniądze jest wielu gimnazjalistów… Nasilenie się procederu męskiej prostytucji można tłumaczyć pojawieniem się klienteli. I tu decydują mechanizmy rynkowe, bo jest popyt, jest i podaż, a poza tym w wielu mediach lansowana jest tego typu aktywność seksualna – wyjaśnia prof.Marek Kurzępa ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej… W Katowicach od lat tradycyjnym miejscem spotkań męskich prostytutek z klientami jest plac Andrzeja, ale także wytypowane hipermarkety, bloki na osiedlach, czy parki wodne, jak ten w Dąbrowie Górniczej, gdzie grupa rozpoznawała się po kolorze bransoletek i umawiała w saunie.” – koniec cytatu.

Admin
Admin

Liczba postów : 42
Join date : 10/01/2013

Zobacz profil autora http://klimaty.liberte.tv

Powrót do góry Go down

Re: kto to jest

Pisanie  Admin on Sob Lis 23, 2013 7:42 pm

Dyskutowaliśmy już na ten temat, pisałem jakie zarzuty stawiają HGW inicjatorzy referendum. Nie będę je przypominał, pisałem o nich, ale wielkim syntetycznym skrócie myślowym, do czego zobowiązuje nazwa blogu, sprowadzają się one do tego, że Hanna Gronkiewicz Waltz, zarządza stolicą, nie jak miastem, wspólnotą miejską, tylko jakby to było przypadkowy zbiór ludzi, którzy akurat tu upatrzyli sobie zamieszkać. Co na to Platforma? Po pierwsze to zaatakowała Piotra Guziała personalnie, co nie powinno w zasadzie dziwić, gdyż to jest jej ulubiony styl, sposób na życie i bycie. Wytykano Guziałowi wszystko co możliwe, łącznie z tym, że sumiennie i regularnie spłaca raty pożyczki. Po drugie, określiła tą inicjatywę jako upolitycznioną … genialne, uświadomili nas, że polityka jest polityczna a masło maślane. Po trzecie, że jest manipulowane. No bo jest, zawsze każde działanie można określić jako manipulacje, nic odkrywczego. Manipuluje PiS, jak to PiS, po prostacku, ale Platforma nie jest lepsza, bo jak inaczej nazwać nawoływanie aby nie iść do referendum? … zresztą inne partie też manipulują. Pytanie; a co mają robić? … to jest ich sens działania (patrz definicja partii politycznej). Po czwarte, nie podjęła żadnej merytorycznej dyskusji, tylko usiłowano zepchnąć dyskusję na manowce, stawiając tezę, że chcą odwołać HGW za inwestycje. Co jest łgarstwem w żywe oczy, bo takich zarzutów nie stawiano, co najwyżej, dotyczące bałaganu i przekrętów przy tych inwestycjach. I na końcu HGW zaczęła wykazywać nadzwyczajną ruchliwość, wszędzie jej pełno; szkoły, żłobki, przedszkola, a to HGW jedzie tramwajem, a to autobusem Do tego kilka haustów ziela i Duch Święty wylewa się na człowieka – muzykę słyszy z nieba, unosi się nad ziemią i mówi językami. Tyle tylko, że do głowy by mi nie wpadło wpisywać takich intymnych przyjemności w cv lub polityczną biografię. I ta konstatacja pozwoliła mi spokojnie zasnąć – bez poczucia winy.
Pierwsza myśl po przeczytaniu: „Zasilanie samorządu z mandatów można obśmiewać, ale zwróć uwagę, ze żadnej komunie hipisowskiej nie udało się wejść do G20.” – co z tym G20? Co z naszą Polską, bo o niej przecież rozmawiamy? Czyżbym przeoczył wędrując po naszej Europie tak doniosłe dla umęczonej zdarzenie? Sięgnąłem do wiki a tam rozdział: „Polskie aspiracje”, którego treść zawiera się w jednym zdaniu – ” W Polsce zgłaszane są postulaty, aby została ona przyjęta do G20″. „Jakim cudem – pytam – skoro grabie grabią tu tylko do siebie?

Admin
Admin

Liczba postów : 42
Join date : 10/01/2013

Zobacz profil autora http://klimaty.liberte.tv

Powrót do góry Go down

Re: kto to jest

Pisanie  Admin on Sob Lis 23, 2013 7:43 pm

Nie zauważyłam, by w innych stolicach europejskich, w których bywam, było ich w bród. W Warszawie, podobnie jak gdzie indziej, możesz wejść do dowolnej knajpki, pubu, kawiarni, gdzie możesz skorzystac z toalety. Zwyczajowo, jeśli nie jesteś gościem, a tylko przechodniem, napis stosowny cie informuje, że płacisz np. 2 zł. Nie wspomnę już o centrach handlowych, gdzie są dostepne „szalety”, w Warszawie za darmo, a np. w Sztokcholmie płacisz. Trudno natomiast spodziewać się „szaletów” na terenie blokowisk, czy w dzielnicy willowej (chyba że w lolalnych knajpkach). Znowu przyszła pora, żeby przypomnieć: „just because you’re paranoid, does not mean they are not after you”. To, żeś paranoik, nie oznacza, że nie próbują cię załatwić. atkowo przy „szeryfowskich” zapędach premierów naraża ministrów na konflikt z prawniczym środowiskiem (wymuszanie drakońskich wyroków, brutalność …). Albo na konflikty z pryncypałami – premierami. Jak się domyślam Ćwiąkalski miał dawać ludziom poczucie bezpieczeństwa, pewności po pis-owskich ekscesach. Równocześnie miał zjednać prawnicze środowisko premierowi. Te sensowne plany w pył się obróciły gdy Donald Tusk umizgiwać się zaczął do pis-owskiego elektoratu. Zgadzam się z opinią Sugadaddy’ego, że ministrowanie dla Czumy mogło być zachętą, by w parlamentarnej komisji Czuma pis-owskie nadużycia rozgrzeszył. Bowiem pamiętam, że gdy ustąpił rząd Kaczyńskiego Donald Tusk odbywał jakieś tajemnicze spotkania ze śp Lechem Kaczyńskim. Siedzieli po nocach, wino pili
A jak jechałam wczoraj tramwajem, proszę Państwa, jedna baba powiedziała… Na szczęście, żaden redaktor tego nie słyszał. I nie był to specjalny tramwaj oznaczony literami PO na przykład, baba nie miała na głowie moherowego beretu ani plakietki z napisem „profesor belwederski z nadania … (tu nazwisko)”. I nie zmierzam nikogo informować, w jakim mieście rzecz się działa, jeśli nie w Toruniu (Częstochowie). Więc sorry, Gregory, tematu nie będzie. Kto umie czytać… Niech lepiej czyta, zamiast poszukiwać całego w dziurze, którą nazywam „Polską”. I niech się śpieszy, bo stanowisko komendanta tajnej policji w gabinecie cieni na pewno jest już od dawna obsadzone, po referendum, które już za chwilę, spod łóżka zaczną wychodzić biskupi i za czytanie książek napisanych przez autorów LGBT będzie można trafić najwyżej na stos, a nie na listę zasłużonych dla ludzkości. Zresztą, takich książek nie będzie – tylko publikacje o Smoleńsku.

Admin
Admin

Liczba postów : 42
Join date : 10/01/2013

Zobacz profil autora http://klimaty.liberte.tv

Powrót do góry Go down

rewitalizacja

Pisanie  Admin on Wto Mar 31, 2015 7:19 pm

Niewątpliwie innowacją społeczną służącą rozwojowi na skalę globalną jest chińska inicjatywa utworzenia banku AIIB (Asian Infrastructure Investment Bank), do której – jak podaje w swoim programie Partia Frankowiczów (polskapartia.org), jedyna siła w naszym kraju, zainteresowana udziałem w tym projekcie Polski – przystąpiły już 42 kraje, w tym: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Holandia, Rosja, Szwajcaria, Dania, Australia.
Kraje zachodnie świadome końca imperium USA oraz rychłego upadku dolara, rozpaczliwymi rzutami na taśmę przyłączają się do AIIB, wczoraj Dania z Holandią. Termin mija jutro – na co czeka Polska? Moim zdaniem jak ktoś nie ma piły łańcuchowej czy spawarki to mu te urządzenia nie są potrzebne. Dużo lepiej i dużo bezpieczniej zrobiłby wynajmując fachowca.
Gdy raz na 10 lat, albo w ogóle raz w życiu będzie miał zastosowanie dla tych narzędzi to jego (nie)zdolność posłużenia się nimi uczyni taką próbę bardzo niebezpieczną. Dla niego samego oraz dla otoczenia. Już nie mówiąc o tym, że bardzo problematyczna będzie jakość spawu wykonanego przez spawacza z praktyką “pół godziny raz na pięć lat jakiś kątownik”.
Drzewo czy grubą gałąź pięć metrów nad własnym dachem też trzeba umieć przeciąć aby w dachu dziury nie zrobić i samemu karku nie skręcić. Ta rewitalizacja wymaga po pierwsze odbudowy praskiego przemysłu. Czy Pan Redaktor wie, ile tysięcy Prażan straciło prace na skutek likwidacji jednego tylko FSO? A wysokie bezrobocie oznacza przecież pauperyzację dzielnic, w których mieszkają bezrobotni, a więc także i warszawskiej Pragi. Kosmetyczne odmalowanie fasad nic tu nie zmieni, jako że każdy poważny remont trzeba przecież zaczynać od a te na Pradze są dziś zgniłe: dosłownie i w przenośni…
A dwa to jak ta organizacja rozwiązała bardzo prawdopodobny problem ignorantów próbujących używać potencjalnie niebezpieczne narzędzia w jedyny dostępny ignorantowi sposób, czyli bez pojęcia? Sposób skutkujący zepsuciem lub rozregulowaniem tychże narzędzi? Pół biedy, gdy narzędzie zostaje zniszczone. To tylko pieniądze.
Ale co z przypadkami jednego fachowca od siedmiu boleści źle dokręcającego lub “regulującego” noże strugarki czy tarcze szlifierki lub piły tarczowej i drugiego “fachowca” nie mającego nawyku sprawdzania stanu narzędzia przed użyciem? Albo nie wiedzącego jak sprawdzić?
Kto wtedy odpowiada za wypadki? Organizacja czy jeden z dwudziestu poprzednich użytkowników? A może wszyscy powinni płacić składkę na protezę dłoni czy oka?


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Nie Paź 18, 2015 9:15 pm, w całości zmieniany 1 raz

Admin
Admin

Liczba postów : 42
Join date : 10/01/2013

Zobacz profil autora http://klimaty.liberte.tv

Powrót do góry Go down

Re: kto to jest

Pisanie  Admin on Wto Mar 31, 2015 7:23 pm

Pracownik dziś ma gorzej, niż dawny niewolnik, bo o niewolnika pan dbał, gdyż musiał za niego zapłacić. Dawny niewolnik musiał otrzymać odpowiednią ilość pożywienia wraz z opieką medyczną i całkowite utrzymanie, oraz niewielkie pieniądze, które odkładając mógł się na starość wykupić z niewoli. Dzisiejsze pensje w wielu przypadkach uniemożliwiają samodzielne utrzymanie się o opiece lekarskiej nie wspominając. I nie pozwalają na odłożenie jakiejś znaczącej sumy. A i tak niektórzy pracodawcy domagają się zniesienia płacy minimalnej i najchętniej zatrudnialiby za darmo. Ale pracodawcy mają jeszcze gorzej, bo praktycznie są nieodpłatnymi niewolnikami Urzędu Skarbowego, a prawa mają mniejsze od kryminalisty. Do obowiązku niewolnika-pracodawcy należy obdzieranie pracowników i klientów i oddawanie łupów do Urzędów. W przypadku zbyt małej wydajności w łupieniu pracodawca jest karany przez urzędników. W przypadku najmniejszej pomyłki w rozliczeniu (które wykonuje w zastępstwie urzędnika nieodpłatnie) jest wypowiedzenie oc surowo karany, Nawet w przypadku pomyłki na korzyść US-u. Kryminalista odpowiada z Kodeksu Karnego niezmiennego przez kilkanaście, lub kilkadziesiąt lat i napisanego językiem zrozumiałym dla średnio inteligentnego człowieka. Nie pomyślałeś o możliwości malwersacji urzędników skarbowych będących na etacie rzemieślnika. To tworzyłoby układ nad wyraz korupcjogenny i wymagałoby utworzenia dodatkowej policji rzemieślniczo skarbowej z obowiązkowym, comiesięcznym torturowaniem podejrzanych pracodawców, w czym polscy biurokraci z pewnością nabyli już praktyki. Z czasem wszyscy pracodawcy, pracownicy i urzędnicy na prywatnych etatach powinni być co najmniej raz na miesiąc podtapiani fachowo, aby przed śmiercią zdążyli zapłacić podatki, kary i karne odsetki!Przepisy skarbowe celowo napisane są tak mętnym językiem, że sami urzędnicy mają trudności z ich interpretacją. Dodatkowo zmienia kredyty dla bezrobotnych się je kilka razy w roku, aby ktoś nie zapamiętał. Kryminaliście wolno kłamać w swej obronie, ale pracodawca za kłamstwo jest karany. Kryminalista otrzymuje obrońcę z urzędu, jeśli nie stać go na adwokata, a pracodawca nie ma żadnej obrony przed urzędasem-sadystą. Każda niejasność tłumaczona jest na korzyść kryminalisty,. ale każda niejasność jest dowodem winy pracodawcy. Przestępstwa kryminalne mają swoje przedawnienie, ale długi wobec Państwa nie mają przedawnienia i przechodzą na spadkobierców. Sam fakt bycia w przeszłości przedsiębiorcą jest powodem urzędniczych prób wyrwania dodatkowych sum pod każdym z możliwych pretekstów. Rozumiesz teraz, że gdy to wszystko zrozumiałem, to zlikwidowałem zakład, kupiłem psa, nazwałem go Fiskus i zastrzeliłem, czego wszystkim naszym urzędnikom życzę! I ostrzegam, że jeśli ktoś będzie mnie namawiał abym był patriotą i oddał życie za naszą rządzącą bandę, to będzie dłużej umierał od tego niewinnego psa!

Admin
Admin

Liczba postów : 42
Join date : 10/01/2013

Zobacz profil autora http://klimaty.liberte.tv

Powrót do góry Go down

Re: kto to jest

Pisanie  Admin on Nie Paź 18, 2015 9:11 pm

"Zgodnie z notyfikacją, deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2014 roku ukształtował się na poziomie 56 mld 767 mln zł, co stanowi minus 3,3 proc. PKB, natomiast dług sektora wyniósł 867 mld 66 mln zł, tj. 50,4 proc. PKB" - napisano.

Według GUS dane dotyczące deficytu i długu sektora instytucji rządowych i samorządowych za lata 2011-2014 uległy nieznacznym zmianom w stosunku do wcześniej publikowanych w związku z wdrożeniem zaleceń Komisji Europejskiej (Eurostat) sformułowanych podczas misji dialogu EDP. "Dodatkowo, zmiany wynikają z uwzględnienia danych ostatecznych za 2014 r." - podkreślono.

GUS wskazał, że w 2014 miała miejsce reforma systemu emerytalnego polegająca na transferze aktywów z otwartych funduszy emerytalnych do sektora instytucji rządowych i samorządowych, który zgodnie z metodologią ESA2010 został zarejestrowany jako transakcja finansowa niemająca wpływu na deficyt, czy nadwyżkę podsektora funduszy zabezpieczenia społecznego. Jednocześnie nastąpiło umorzenie obligacji skarbowych w lutym 2014 r., co spowodowało obniżenie długu sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2014 r.

Admin
Admin

Liczba postów : 42
Join date : 10/01/2013

Zobacz profil autora http://klimaty.liberte.tv

Powrót do góry Go down

Re: kto to jest

Pisanie  Admin on Nie Paź 18, 2015 9:13 pm

Po roku obowiązywania ustawy o L-4 o niemal 30 proc. spadła liczba funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniach lekarskich. Rekordzistą jest Biuro Ochrony Rządu – tam liczba osób na chorobowym spadła o 37 proc. W wyniku wprowadzonych zmian powstały oszczędności na kwotę 25 mln 668 tys. złotych, które przeznaczono na nagrody dla funkcjonariuszy zastępujących koleżanki i kolegów na zwolnieniach. Wcale nie dziwię się, że mundurowi są oburzeni. Nie chciało się iść do pracy albo miało się jakąś sprawę do załatwienia to sru do lekarza i gotowe!. A teraz zastanowi się taki delikwent czy warto, bo jak jest chory , nie będzie patrzył ile mniej dostanie tylko będzie się leczył i korzystał ze zwolnienia. Pracuję długie lata z mundurowymi w wojsku. Proceder taki był nagminny, a nie daj boże gdyby chciano przesunąć z posadki w stolicy gdzieś w daleki garnizon to czmych na zwolnionko na pół roku (kasa leci, bohater szczęśliwy), później z miesiąc popracuje, dwa pójdzie na zaległy i bieżący urlop, "dziadkowe" należne wolne i już może kolejne pół roku iść na zwolnionko, Tak może pobawić się aż przyjdzie pora na emeryturkę lub 1 rok być w dyspozycji dowódcy (czyli brać pieniądze i czekać w domku na jakąś propozycję dowódcy, której i tak nie dostanie). No i tak spracowany poczciwy wiarus przechodzi na zasłużoną emeryturę z kilkumiesięczną odprawą, nagrodą solidną , z honorami zasłużonego dla obronności kraju.

Admin
Admin

Liczba postów : 42
Join date : 10/01/2013

Zobacz profil autora http://klimaty.liberte.tv

Powrót do góry Go down

Re: kto to jest

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach